Grüne Liga Thüringen e.V.

Organizacja ekologiczna GRÜNE LIGA e.V. została założona w 1990 roku jako organizacja parasolowa dla ruchu ekologicznego na terenie byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

GRÜNE LIGA e.V. – jest dziś stowarzyszeniem pięciu regionalnych organizacji z siedziba główną w Berlinie.

Główne działania organizacji związane są z ochroną i zarzadzaniem zasobami wodnymi, ochroną gleb i powietrza, rolnictwem ekologicznym i bioróżnorodnością.

GRÜNE LIGA Thüringen e.V. jest od 1993 r. niezależną organizacją zrzeszoną w GRÜNE LIGA e.V. Swoimi działaniami wspiera rozwój ekologicznego i tradycyjnego rolnictwa i energii odnawialnej, wspiera inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju; prowadzi również doradztwo i lobbing ekologiczny.

GRÜNE LIGA Thüringen jest współzałożycielem Centrum Doradztwa dla Konsumentów, Thüringer Ökoherz i AkUTh – grupy, która zajmuje się edukacją ekologiczną i prowadzi sieć współpracy organizacji ekologicznych w Turyngii. Od 1995 r. zrealizowano wiele projektów edukacyjnych. GRÜNE LIGA Region Weimar e.V. w szczególności prowadzi warsztaty na temat tradycyjnych sadów, opracowała "Apfelerlebniskisten" ("skrzynia jabłkowych doświadczeń”), materiały dydaktyczne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

W 2009 r. rozpoczęła realizację projektu pt. “ObstNatur fur aller Munde” (“zdrowe owoce dla każdego”), który składał się z trzech modułów: edukacji ekologicznej, warsztatów na temat pielęgnacji i zarządzania tradycyjnymi sadami oraz na temat przetwórstwa i marketingu naturalnych soków owocowych.

Więcej informacji: www.obstnatur.de.

 

 

Grüne Liga Thüringen e.V.

Goetheplatz 9b
99423 Weimar
Germany

Fon: 03643 492796
Fax: 03643 492797

E-mail: thueringen@grueneliga.de
www.grueneliga-thueringen.de